Як соціологічні «підрахуї» Ківалова шість років малювали йому рейтинг

ТЕКСТИ ведуть базу український псевдосоціологів вже понад п’ять років і, здавалось би, нас уже складно чимось здивувати. Однак цьогоріч навіть ми були вражені кількістю сумнівних організацій та масштабами цього явища в деяких регіонах.

Так, ми ще влітку писали про те, як накручували рейтинги найбільшому «лузеру» на виборах у Києві — Андрію Пальчевському.

Напередодні першого туру читачі порадили нам дослідити дивні «соціологічні» дані, що з’являлися в одеських ЗМІ. Зокрема ті, які підозріло високі цифри давали колишньому регіоналу, президенту Одеської юридичної академії Сергію Ківалову.

У результаті ми розкрили організовану групу з 13 (!) осіб та шістьох організацій, що протягом 2015—2020 років систематично завищували шанси «Підрахуя» (нагадаємо, це прізвисько Ківалов отримав, коли очолював ЦВК під час фальсифікації президентських виборів 2004 року).

За шість років оприлюднено щонайменше 14 опитувань із сумнівними рейтингами, що суттєво відрізнялися як від даних авторитетних соціологічних служб, так і від результатів виборів.

 

Kivalov_v2-big-infographics++.jpg

Ось тут наша таблиця з усіма опитуваннями, з якої ми брали дані для інфографіки Читать далее «Як соціологічні «підрахуї» Ківалова шість років малювали йому рейтинг»